Kryefaqa / Uncategorized / Edi Rama: Maskat do të qëndrojnë deri në fund të dimrit

Edi Rama: Maskat do të qëndrojnë deri në fund të dimrit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e sotme se vendimi për mbajtjen e maskave do të vijojë të jetë në fuqi deri në fund të dimrit.

Kreu i qeverisë tha në “Opinion” se maskat do të jenë të detyrueshme deri në këtë periudhë pasi nuk dihet se çfarë do të sjellë edhe gripi sezonal.

“Maskat do të qëndrojnë deri në dalje të dimrit. Çështja është çfarë do të sjelli më shumë gripi stinor. Gjobat do të merren çdo muaj në faturën e dritave dhe nuk do të falen”, pohoi ai.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

U diagnostikua vetëm 9 ditë më parë, 24 vjeçarja ndërron jetë në lule të rinisë

Një lajm tragjik dhe shumë i trishtë ky i ndarjes nga jeta të 24-vjeçares Valentina …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *