Kryefaqa / Sport / Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid 19

Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid 19

Vazhdon përhapja me ritme të frikshme e Koronavirusit në botën e futbollit. Ylli i radhës që ka rezultuar pozitiv me Koronavirus, është Kristiano Ronaldo.

Pas testit të kryer së fundmi, CR7 ka marrë sot përgjigjen e tamponit e cila rezultoi pozitive.

Ai nuk ka simptoma deri tani por sipas Federates se Futbollit në Portugali, e cila ka dhënë edhe lajmin, futbollisti do të humbasë ndeshjen me Suedinë të mërkurën.

Ai do të qëndrojë në izolim deri sa tamponi të dalë negativ.

Sulmuesi i Juventusit luan me kombëtaren e Portugalisë, teksa para 2 ditësh luajti titullar në supersfidën ndaj Francës që përfundoi në barazim 0-0.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

U diagnostikua vetëm 9 ditë më parë, 24 vjeçarja ndërron jetë në lule të rinisë

Një lajm tragjik dhe shumë i trishtë ky i ndarjes nga jeta të 24-vjeçares Valentina …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *