Kryefaqa / Lajme / Rama darkon me kryeministrin grek: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve…

Rama darkon me kryeministrin grek: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve…

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas darkës në Athinë, më kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis.

Rama shkruan se marrëdhëniet mes dy popujve tanë mbeten të shkëlqyera.

“Me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”-shkruan Rama.

Takimi vjen pas një tensioni publik në vendin tonë, për shkak të çështjes së detit një konflikt i hapur mes Shqipërisë dhe Greqisë, për shkak të gjatësisë së ujërave territoriale dhe ndarjes së kufirit detar.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Niveli i ujit në liqenin e Ohrit pëson ulje kritike, flasin ekspertët

Për të disatin vit radhazi liqeni i Ohrit në Pogradec, i vendosur nën ruajtjen e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *