Kryefaqa / Lajme / Kapet i riu ne Pogradec

Kapet i riu ne Pogradec

Kapet në Pogradec 18 vjeçari Ervin Sulejmani i njohur si skifteri i Pogradecit.

Mbi të rëndojnë më shumë se njëzet vje dhje përfshire edhe zyrën e njërit prej noterëve më të njohur të këtij qyteti, ku arriti të marre 7000 euro.

18 vjeçari ishte kthyer në shqetesimin e tregëtarëve por dhe banorëve të qytetit liqenor pasi nuk hynte vetëm ne dyqane por edhe shtëpi.

Zanatin e “skifterit” e ka filluar që në moshë të vogël por më vonë e ka kthyer në profesion.

Hera  e fundit ka qënë e para tre ditëve ku ka rrënë edhe në prangat e policisë.

Nëse herë tjetër ka përfituar si minore duke ia hedhur palagur kesaj radhë “skifteri” duket se do të qëndrojë gjatë pas hekurave.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Niveli i ujit në liqenin e Ohrit pëson ulje kritike, flasin ekspertët

Për të disatin vit radhazi liqeni i Ohrit në Pogradec, i vendosur nën ruajtjen e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *