Kryefaqa / Korcarët / Shkrumbohen hektarë me tokē nē Korçë

Shkrumbohen hektarë me tokē nē Korçë

Korça është përfshirë nga zjarre me përmasa të mëdha në ditët e fundit.

Në fshtin Vithkuq, aktualisht ka një vatër aktive, e cila është duke u izoluar.

Ditën e djeshme (3 shtator), puna për shuarjen e flakëve ka vazhduar deri në orën 22:00, dhe sot (4 shtator), ka filluar herët.

Po punohet me intensitet për të shuar edhe vatrën e fundit teksa raportohet se sipërfaqja e djegur i ka kaluar 15 hektarë

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Bie nga zetori, humb jetën 60-vjeçari në Korçë

Foto ilustruese Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Korçë. Bëhet me …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *