Kryefaqa / Uncategorized / Rektori i Universitetit të mjekësisë fshin djersët me maskë anti Covid

Rektori i Universitetit të mjekësisë fshin djersët me maskë anti Covid

Presidenti Ilir Meta u dorëzoi sot dekretet e emërimit rektorëve të universiteteve publike, të shpallur fitues nga zgjedhjet e 30 korrikut.

Mes tyre ka qenë i ftuar edhe rektori i Universiteti të Mjekësisë, Tiranë, Arben Gjata, i cili është njëkohësisht edhe pjesë e ekiptit të Task Forcës Anti-Covid.

Gjata për shkak të tempertuara të larta që kanë mbizotëruar në vendin tonë gjatë pritjes për t’u dekretuar nga Meta është djerësitur.

Si duket rektori nuk kishte fasoleta me vete dhe për të fshirë djerët si ‘zgjedhje të lehtë’ ka përdorur maskën.

Në fotot e mëposhtme shihet Gjata teksa fshin djersën me maskën që sugjerohet për ta përdorur për t’u mbrojtur nga Covid-19 si masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Këngëtarja e njohur shfaqet te ‘Shihemi në Gjyq’ i Eni Çobanit: Ish-burri më ngriti kurth për tradhti

Rubrika “Shihemi në gjyq” në TV Klan soli ditën e sotme historinë e dhimbshme të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *