Kryefaqa / Lajme / Prej dy ditësh po shkrumbohet pylli i Sulit

Prej dy ditësh po shkrumbohet pylli i Sulit

Perfshihet nga një zjarr i përmasave të mëdha masivi pyjor i Sulit.

Burime nga bashkia e Devollit bëjnë të ditur se siperfaqja e djegur është e konsideruedhme pasi vatrat kanë qënë aktive prej dy ditësh.

Mësohet se 30 forca zjarrfikse janë angazhuar duke punuar intesivisht për izolimin e vatrave ndërsa momentalisht qëndron aktive vetëm një vater.

Dje ka pasur nje tjeter zjarr edhe ne Miras, ne afersi te kufirit, por eshte lokalizuar dhe me pas shuar ne bashkepunim me forcat zjarrfikese greke.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Mjeku i njohur kundër mbrojtjes me maska: Nuk luftohet Covid me topa lecke

Mjeku i njohur Erion Dasho ka kritikuar institucionet që i bëjnë thirrje qytetarëve të mbajnë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *