Kryefaqa / Lajme / Itali, gruaja shqiptare përplaset me makinë dhe humb jetën

Itali, gruaja shqiptare përplaset me makinë dhe humb jetën

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth orës 12:30 në unazën e Vignolas në Itali, ku fatkeqësisht humbi jetën një shqiptare.

Sipas medias italiane, Violeta Caka, 47 vjeç banonte në Marano të Napolit, e cila po udhëtonte me një makinë e po përpiqej që të ndalonte në një pikë karburanti. Në atë moment, një automjet tjetër drejtuar nga një 42-vjeçar e përplasi, duke nxjerrë makinën e saj në korsinë e kundërt, duke u goditur nga një Fiat Punto.

Në aksidentin me tre makina, njëra prej tyre u nda në dy pjesë. 118 persona t shëndetit nuk arritën të bënin asgjë për gruan, nënë e tre fëmijëve. Të tre automjetet e përfshira në aksident janë sekuestruar nga policia dhe hetimet gjithashtu janë duke u zhvilluar mbi personat e përfshirë.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Një tjetër shtet vendos Shqipërinë në listë të kuqe: Ndalohet hyrja e shqiptarëve!

Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi janë renditur nga Hungaria në listën e kuqe të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *