Kryefaqa / Lajme / “Të dielën gjithçka e mbyllur”, Rama tregon oraret dhe bizneset për fundjavën

“Të dielën gjithçka e mbyllur”, Rama tregon oraret dhe bizneset për fundjavën

Kryeministri Edi Rama thotë se kjo fundjavë do të jetë njësoj si e shkuara sa i takon rregullave për lëvizjen dhe daljen e qytetarëve.

Në një postim në Facebook, kryeministri uron fundjavë të qetë.

“KJO FUNDjAVË DO TË VIJOJË NJËSOJ SI E SHKUARA😊 TA KALONI SA MË QETË🙏

Fundjava që lamë pas ishte për të moshuarit të cilët mund të dalin deri në orën 10:00 dhe nënat me fëmijë nga ora 11:00 deri në orën 17:30.

Të shtunën do të qëndrojnë hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë deri në orën 17:30, ndërkohë që të dielën gjithçka do të jetë e mbyllur.

Kjo vlen për zonat e cilësuara si të kuqe

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Pogradeci në pritje të turistëve/ Pak rezervime, hotelet reduktojnë stafin

Ndërsa vendi po shkon drejt hapjes totale, në Pogradec, hotelet kanë filluar rezervimet e para …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *