Kryefaqa / Uncategorized / Breshka e rrallë bie në rrjetën e peshkatarit shqiptar: Ik e thuaj që ka njerëz të mirë andej

Breshka e rrallë bie në rrjetën e peshkatarit shqiptar: Ik e thuaj që ka njerëz të mirë andej

Ditën e sotme një breshkë ‘Kareta’ ka rënë në rrjetën e një peshkatari në brigjet e Vlorës.

Peshkatari pasi ka ngritur rrjetën ka parë se ne të ishte një breshkë e llojit ‘Kareta’ me përmasa të mëdha. Kjo lloj breshke jeton në thellësi të mëdha uji dhe nuk dihet se si mund të ketë përfunduar në rrjetën e tij.

Peshkatari duke njohur gjallesën e veçantë e ka liruar nga rrjeta dhe e ka lënë të lirë. Në video dëgjohet peshkatari tek sa i thotë ‘Ik dhe thuaj se ka njerëz të mirë këtej’. Më pas peshkatari e ka lënë breshkën të lirë .

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Një vajzë kisha e s’i bëra dot dasmë”, nëna surprizon të bijën në emision

Rubrika “Ka një mesazh për ty”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *