Kryefaqa / Lajme / Ky është qyteti ku është vatra e re e koronavirusit në Shqipëri

Ky është qyteti ku është vatra e re e koronavirusit në Shqipëri

Kavaja eshte vatra me e re qe ka shenuar rastet e para me koronavirus ne vendin tone.

Ministria e Shendetesise tha sot se dy nga pesë të infektuarit me koronavirus që u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit janë nga Kavaja, nderkohe qe gazetari i “Panorama” ben me dije se ata jane babe e bir, 83 vjeçar dhe 42 vjeçar.

Djali ishte kthyer nga Italia dhe me pas eshte vetekarantinuar ne banese. Mesohet se kane qendruar ne karantine, por se fundi kane pasur simptoma se bashku me te atin dhe kane telefonuar 127.

ISHP u ka bërë testin duke konstatuar se ishin pozitivë. Dy burrat ndodhen tani në Infektiv.Harta e Shqiperise-rastet me COVID -19- 64 raste

Jane 5 raste të reja me COVID-19:

– 3 prej të cilëve shtetas Italian që ndodhen aktualisht në Shqipëri

– Një 80 vjeçar dhe nje 42-vjeçar nga Kavaja

Deri në këto momente testuar 697 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 64 raste: Tiranë 45 qytetarë, Durrës 5 qytetarë, Lushnje 2 qytetarë, Elbasan 2 qytetarë, Fier 6 qytetarë, Rrogozhinë 2 qytetarë, Kavajë 2 qytetar

Jane shënuar deri tani dy raste humbje jete

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Aktori i njohur vetëizolohet në Pogradec

Humoristi i njohur durrsak Muharrem Hoxha është vetëizoluar në Pogradec, për shkak të koronavisurit i …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *