Kryefaqa / Lajme / Vështirësi në aksin Librazhd-Elbasan, reshjet e shiut shembin dherat

Vështirësi në aksin Librazhd-Elbasan, reshjet e shiut shembin dherat

Reshjet e shumta të shiut që kanë rënë mbrëmjen e djeshme kanë shkaktuar shembje dherash në Murrash, të Librazhdit dhe në Fushë-Krujë.

Bëhet me dije se në Murrash ka pasur rrëshqitje gurësh e dherash, dhe kjo e ka bërë të vështirë qarkullimin në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Përmbytje mësohet se ka pasur edhe në zonën e Fushë-Krujës, në fshatin Murqinë ku janë shkaktuar përmbytje të disa hektarëve tokë.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Qershori nis i freskët/ Ja si parashikohet të jetë moti për javën në vijim

Nesër fillon zyrtarisht stina e verës, por duket se java e parë e parë do …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *