Kryefaqa / Speciale / Ndaluni pak gra… Bëni pak pushim… Jetoni jetën

Ndaluni pak gra… Bëni pak pushim… Jetoni jetën

Ndalo pak moj grua… Bëni një pushim … Nesër po të mos jeni, gjithçka do të ecë përsëri, gjithçka do të bëhet edhe pa ty.

Do tu mungosh të dashurve tuaj… Po, është e vërtetë. Por gjithçka që i duhet dhe nevojitet do të bëhet edhe pa ju. Mos e mundoni veten më shumë sesa mund të përballoni. Sepse nuk je gomar. Mbaje mend! Je një grua që ka gjithashtu nevoja dhe dëshira.

Është në rregull nëse nuk gatuan drekë sot apo nuk ke bë sallatën. Lëreni edhe pluhurin. Dëgjoj se peshqiret dhe çorapet i hekuros çdo ditë. Thjesht pyetne veten, a duhet jeta të shpenzohet në hekurosje? Duhet të ketë mënyra më të mira.

Pine një kafe, lexone një librër, fto një shoqe dhe kaloja sa më mirë! Jepi vetes ca kohë të lirë!

Sepse më lejoni t’ju them një sekret … Ju kurrë nuk do të keni kohë të mjaftueshme. Nuk do të kemi kohë të mjaftueshme, por pëkohësisht do të jemi këtu.

Pra, merr një minutë për veten tuaj, pse jo edhe disa orë dhe apo ditë.

Pusho shpirtin dhe bëhu vetvetja. Mundohu të jesh të paktën grua, nënë ose mbretëreshë. Mos u mërzit se kush kujdeset për gjërat se nuk je e vetme?

Ndalu, pusho, jeto… Jeta vazhdon pas jush. Koha nuk do të ndalet për ju, mua dhe për askë tjetër…

Jua them unë… Një grua, një nënë që jetën se jetova.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

‘S’ka burrë që tradhton gruan time’! Teatri i Korçës mbushet plot me të ‘qeshura’

‘S’ka burrë që tradhton gruan time’ është premiera e kësaj komedie satirike që u ngjit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *