Kryefaqa / Lajme / Rajoni i Korçës pushtohet nga mjegulla

Rajoni i Korçës pushtohet nga mjegulla

Qyteti juglindor i Korçës është përfshirë nga mjegulla në mëgjesin e këtij 14 janari.

Siç shihet dhe nga fotot kjo situatë ka sjellë vështirësi për drejtuesit e automjeve të cilët duhet të shmangin lëvizjet e tyre sidomos në akset kryesore të cilat janë pushtuar nga mjegulla.

Për  këtë shkak, rrugorët u kanë bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të ulin shpejtësinë dhe të zbatojnë Kodin Rrugor përgjatë gjithë aksit rrugor.

Pamja e kufizuar dhe shpejtësia e lëvizjes, mbeten faktorët precedentë për aksidente të mundshme.

 

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Aktori i Portokallisë tregon si e përjetoi tërmetin: Nusja zbriti poshtë, unë doja të flija…

Tërmeti i 26 nëntorit i tronditi të gjithë shqiptarët dhe edhe pse të gjithë i …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *