Kryefaqa / Korca Turistike / Dëbora zbardh Voskopojën, shikoni pamjet mahnitëse

Dëbora zbardh Voskopojën, shikoni pamjet mahnitëse

Dukej se moti i ftohtë po e paralajmëronte dhe borën në rrethin e Korçës. Gjatë natë së djeshme, nën petkun e bardhë u “vesh” fshati turistik i Voskopojës.

Banorët vendas por edhe turistët e pranishëm u zgjuan me një pamje mahnitëse.

Voskopoja njihet si një vend shumë atraktiv për pushuesit, sidomos në kohën e dimrit, por dhe më rënien e dëborës turistët tashmë do kenë dhe një arsye më shumë për të shkuar.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Korça është qyteti i dytë më i pëlqyer nga shqiptarët

Investimet në rrjetin e ri të ujësjellës-kanalizimeve, (Korça qyteti i parë në Shqipëri me 24 …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *