E mërkurë , Dhjetor 11 2019
Kryefaqa / Lajme / Komisioni Europian dhuron 15 milionë euro

Komisioni Europian dhuron 15 milionë euro

Komisioni Europian, me shefe Ursula Von der Leyen ka vendosur të dhurojë 15 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti.

Paratë do të shkojnë për rindërtimin e banesave, që u shkatërruan pas tërmetit të 26 nëntorit.

Tërmeti që i mori jetën 51 personave dhe plagosi qindra të tjerë, ishte ndër lëkundjet me të fuqishme regjistruar në dekadat e fundit.

Për normalizimin e situës janë duke punuar një sërë gupe ekspertësh nga vende të ndryshme të Evropës, ndërsa shumë banorët janë duke fjetur në çadra e hotele.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Nusja braktis vajzën në shinat e trenit, gjyshja: Ta dëgjosh çupën të rrëqethet mishi…

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e pazakontë të një gruaje 60-vjeçare, e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *