Kryefaqa / Lajme / Një video prekëse dedikuar shqiptarëve për gjithçka që kanë përjetuar këto ditë

Një video prekëse dedikuar shqiptarëve për gjithçka që kanë përjetuar këto ditë

3 minuta e 37 sekonda, pamje që përshkruajnë më së miri situatën e krijuar nga tërmeti, që nga 26 nëntori në orën 03:54 minuta dhe deri më tani, kur kanë kaluar plot 8 ditë.

Gjithçka që kemi përjetuar gjatë këtyre ditëve, frikë, panik, por së fundmi shpresë dhe mirënjohje për ata që na kanë qëndruar pranë në këto momente të vështira.

Një mesazh për jetën, dhimbjen dhe solidaritetin. Një rikujtesë se shpresa nuk duhet humbur.

Kjo video është shpërndarë në rrjetet sociale edhe nga kryeministri Edi Rama.

“Duke u ndikuar nga tragjedia që ka prekur gjithë Shqiptarinë këto ditë, ne, si një grup të rinjsh që përpiqemi të bëjmë pak art, vendosëm të bënim një video sensibilizuese rreth kësaj teme. Është një video e bërë me shumë dashuri dhe ndjeshmëri dhe po shpresojmë që ta konsideronit për ta shikuar deri në fund, dhe pse jo ta shpërndanit në rrjetin tuaj social. Faleminderit”.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Video/ Shqiptari “bën ligjin” në burgun grek, i vendos të gjithë në rresht…

Pamje të pazakonta janë publikuar nga një b urg në Greqi, ku një shqiptar ka …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *