E mërkurë , Dhjetor 11 2019
Kryefaqa / Korcarët / Prekëse/ Nëna heq fëmijën nga karroca për t’ia dhuruar të lënduarve nga tërmeti

Prekëse/ Nëna heq fëmijën nga karroca për t’ia dhuruar të lënduarve nga tërmeti

Një nënë e re nga Korça i ka prekur të gjithë ditën e sotme me gjestin e saj, pasi ka shkuar të dhurojë ndihmë për të lënduarit nga tërmeti.

Së bashku me bashkëshortin, ajo ka lënë disa qese për personat e prekur.

Më pas, bashkëshorti ka marrë në krahë fëmijën e tyre duke liruar karrocën, për t’ia lënë personave që kanë nevojë për të.

Të shumtë janë qytetarët që po solidarizohen me të prekurit nga tërmeti, duke dhënë me aq sa kanë mundësi ndihma për personat e prekur.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Korça, një qytet i pastër, pa zagarë dhe plehra”, çfatë thoshte Edit Durham në 1904

Qyteti i Korçës është sot një ndër më të bukurit e Shqipërisë, ku turizmi po …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *