E mërkurë , Dhjetor 11 2019
Kryefaqa / Korca Turistike / Fshatrat e Korces / Vjeshtë magjike në Dardhë, ja fotot fantastike

Vjeshtë magjike në Dardhë, ja fotot fantastike

Të udhëtosh mes ngjyrave të vjeshtës në Dardhë të Korçës është një aventurë e paharrueshme.

Turistët që vijnë në Dardhë, mahniten nga rregullsia e planimetrisë së shtëpive, arkitektura interesante, pastërtia shembullore nëpër rrugët me kalldrëm, që tani në shumicën e kohës, janë të mbushura me gjethe të verdha.

Zona e Dardhës shquhet për bukurinë e saj natyrore, por sidomos në stinët e ftohta.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Çudia në këtë fshat të Devollit, banorët i bëjnë gjilpërat njëri-tjetrit

Mjekët dhe infermierët janë duke ikur çdo ditë e më shumë nga Shqipëria. Duket se …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *