Kryefaqa / Lajme / Momenti kur Alvin kthehet në Itali

Momenti kur Alvin kthehet në Itali

Kthehet ne shtepi Alvin Berisha. Vogelushi 11 vjecar qe u mor nga e ema në dhjetor 2014 dhe iu bashkuan ISIS ne Siri ka mberritur ne Rome.

Mediat italiane shkruajne se Alvin u transferua me një fluturim të planifikuar Alitalia (AZ 827) menjëherë pas 07:00 në aeroportin e Romës, Fiumicino nga Beiruti.

Ai eshte pritur nga babai i tij, Afrimi me te cilin, sic shkruajne mediat italiane kane qene edhe dy motrat e tij me te medha.

Valbona, nëna e vogelushit qe perfundoi ne Siri pasi u dashurua me personin qe e radikalizoi ka humbur jetën në një shpë.rthim, nderkohe qe Alvini mbeti peng në kampin e refugjatëve të Al Hol në verilindje të Sirisë, ku është gjetur fillimisht nga emisioni “Le Iene”.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në kryeqytet mbrëmjen e kësaj të hëne. Sipas Qendrës Europiane-Mesdhetare të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *