Kryefaqa / Lajme / Moti i keq nuk i ndalon dot klandestinët

Moti i keq nuk i ndalon dot klandestinët

Moti i keq që ka përfshirë vendin nuk ka ndaluar valën e emigrantëve të paligjshëm.

Kapen në Kapshticë 16 klandestinë nga Siria, Irani dhe Kurdistani. Burimet bëjnë me dije se klandestinët u kapën në fshatin Trestenik. Mes tyre ka gra dhe fëmijë.

Mësohet se 4 prej tyre janë në gjendje jo të mirë shëndetësore  për shkak edhe të motit të keq që ka përfshirë juglindjen.

Klandestinët  janë dërguar në zyrën e pritjes në Kapshticë, ku po u merren deklarimet.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Soreca: Korça, një nga qytetet më miqësore ndaj fëmijëve

Ambasadori i Delegacionit të BE-së Luigi Soreca, përgëzoi dhe vlerësoi modelin e ndjekur në Korçë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *