Kryefaqa / Lajme / Aleksandër Gjoka ‘thumbon’ Kozma Dushin: E pranonin në festivale se bënte si komisar

Aleksandër Gjoka ‘thumbon’ Kozma Dushin: E pranonin në festivale se bënte si komisar

Këngëtari i njohur Aleksandër Gjoka ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në spektaklin ‘Këndo Këngën Time’.

Ai ka rrëfyer shumë detaje nga jeta e tij artistike ndër vite.

I pyetur se si ishin marrëdhëniet me festivalet para viteve 90-të, Gjoka u përgjigj: ‘Ku u llogarisja unë, unë kam qenë këngëtar liqeni. Ku më pranonte njeri me këtë zë, ç’është ky. Duhet të këndoje si komisar, normalisht duhet të këndoje si komisar kush më pranonte mua me këtë zë.  Duhet t’ia bëje dhe me dorë, si Kozmai’.

Më tej Gjoka ka ironizuar ato vite ku për të nuk ka qenë edhe aq e lehtë të pranohej si një këngëtar i rrymës së muzikës rrock.

‘Lekë as s’kam as nuk më mbarohen, por synimi im është që emri im të shkruhet’, përfundoi këngëtari.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Paga 40 mijë lekëshe, Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një statusi në Facebook ka bërë me dije se derdhja në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *