Kryefaqa / Korcarët / Hiqen 15 patenta në Korçë

Hiqen 15 patenta në Korçë

Në 24 orët e fundit 94 masa administrative janë vendosur nga policia rrugore në Korçë.

Burime pranë drejtorisë vendore të Policisë së Korçës bëjnë me dije se gjatë kontrolleve në terren nga ana e njësisë operative rrugore, për rastet e mësipërme 46 prej tyre kanë kaluar për shqyrtim organit administrative.

Gjithashtu janë hequr 15 leje drejtimi për tejkalimin e shpejtësisë. Të njëjtat burime theksojnë se 24 raste i janë referuar këtij organi për mospërdorimin e rripit të sigurimit, 3 raste për kontroll teknik, 3 për pasagjerë mbi kapacitetin e lejuar si dhe një rast për xham të riveshur me qese të zezë.

Pjesa tjetër e masave administrative i takon mosrespektimit të rregullave të qarkullimit, përdorim celulari i dhe masa të tjera.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Vetëm ajo mund të më bënte njeri mua”, Endri dhe Stefi flasin për njeriun më të shtrenjtë…

Dy vëllezërit mjaft të dashur për publikun, Endri dhe Stefi Prifti zhvilluan një intervistë tejet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *