Kryefaqa / Lajme / Ministria e Mbrojtjes fton të rinjtë: Kemi mbi 300 pozicione të lira pune, ja si të aplikoni

Ministria e Mbrojtjes fton të rinjtë: Kemi mbi 300 pozicione të lira pune, ja si të aplikoni

Ministria e Mbrojtjes njofton se ka 300 vende te lira pune dhe fton çdo te ri te interesuar te aplikoje per pozicionet qe jane ne dispozicion.

Ministrja Olta Xhaçka mes nje postimi ne faqen e saj ne FB, fton gjithe te interesuarit. “Çdo të ri me vullnet që do t’i shërbejë atdheut dhe vetes, Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë vendi i duhur! Mbi 300 pozicione të lira pune ofrohen anembanë vendit, për çdo të ri me arsim të mesëm e sipër. Nëse ke një zanat eja shërbe në FA, nëse s’ke, eja përfitoje”- shkruan ajo.

INFORAMCIONI 

Qendra e Personel Rekrutimit ka filluar regjistrimin e kandidatëve për ushtarë/detarë aktiv dhe kërkon të rekrutojë për periudhën 09.03–15.05.2020, gjithsej 312 kandidatë, sipas rajoneve:

Rajone

Tiranë 175 kandidatë,

Shkodër 40 kandidatë,

Lezhë 4 kandidatë,

Durrës 18 kandidatë,

Vlorë 7 kandidat,

Berat 44 kandidatë,

Elbasan 5 kandidat,

Burrel 1 kandidatë,

Kukës 1 kandidat,

Gramsh 5 kandidat,

Poliçan 12 kandidat,

Specialitete

Ndërlidhje 17,

Polici Ushtarake 15,

Këmbësori 120,

MZ 2,

Shofer 47,

Mirëmbajtje 9,

Kuzhinier 2,

Motorist 2,

Xhenio 2,

Infermieri 11,

Roje 83,

Muzikant 2.

Dokumentin pdf përmban informacionin e plotë për procedurat, kriteret, afatet, testimet etj.

Formulari i aplikimit në formatin word

Formulari i pranimit në formatin word

Formular vetëdeklarimi

Formular vetëdeklarimi për gjendjen shëndetësore

Afati kohor për dorëzimin e dokumentacionit pranë QPR është deri në 30 dhjetor 2019.

Tel: 042 348 588

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Pogradec/ Baret e restorantet, aplikim pranë bashkisë për nxjerrjen e tavolinave jashte

Sezoni veror do të hapet këtë vit në vend në zbatim të protokolleve dhe masave …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *