Kryefaqa / Korcarët / Bashkia Korçë dhuron mjete shkollore për fëmijët e fshatit Floq

Bashkia Korçë dhuron mjete shkollore për fëmijët e fshatit Floq

Bashkia e Korçës shtrin projektet sociale edhe në fshatra.
Vëmendje e shtuar e ketij institucioni është treguar për femijët e fshatit
Floq.

Pasi u bënë pjese e kampit veror tani ky institucion u ka
ofruar edhe mbështetje për fillimin e vitit të ri shkollor.

57 mjete shkollore janë dhuruar për fëmijët e fshatit Floq
dhe Pulahë nga kryetari i bashkisë Sotiraq Filo, i cili ka premtuar se brenda
muajit tetor fëmijet do të kthehen në ambjentet e shkollës së tyre.

Fëmijët e fshatit Floq transportohen çdo ditë në fshatin
Pulahë për t’u shkolluar pasi disa familje të demtuara nga termeti janë
strehuar në ambientet e shkollës. Kjo zgjidhje e përkohshme, sipas bashkisë, do
të normalizohet me ndërtimin e banesave.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Vetëm ajo mund të më bënte njeri mua”, Endri dhe Stefi flasin për njeriun më të shtrenjtë…

Dy vëllezërit mjaft të dashur për publikun, Endri dhe Stefi Prifti zhvilluan një intervistë tejet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *