Kryefaqa / Korca Turistike / Fshatrat e Korces / Rama shkon në Floq

Rama shkon në Floq

Kryeministri Edi Rama ishte në Floq të Korçës për një inspektim, aty ku një numër i madh banesash u shkatërruan dhe disa të tjera u dëmtuan nga tërmeti i 1 qershorit.

Sipas tij objektivi i qeverisë që ai drejton është që dimri të mos gjejë asnjë familje në tenda emergjencash, por të akomodohen në shtëpitë e tyre.

“Aty ku po rindërtohen shtëpitë e rrënuara nga tërmeti i qershorit, me objektivin që asnjë familje të mos mbetet në tendat e emergjencave, në fillim të dimrit”, shprehet Rama.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Tre muaj pas tërmetit në Floq, banorët akoma në shkollë

Edhe pse morën premtime që brenda një kohe shumë të shkurtër do të kishin shtëpitë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *