Kryefaqa / Korca Turistike / Fshatrat e Korces / Asfaltohet rruga në Bulgarec, ja sa shumë ka kushtuar

Asfaltohet rruga në Bulgarec, ja sa shumë ka kushtuar

Bashkia Korçë ndërhyn në përmirësimin e infrastrukturës të fshatit Bulgarec.

Bashkia ka investuar 105 milion lekë për asfaltimin e rrugës kryesore, sistemimin e trotuarëve dhe vendosjen e ndriçuesve.

Duke krijuar kushte më të mira për automjetet dhe banorët.

Një sërë fshatrash po përfitojnë investime të ngjashme, si prioritet dhe premtim I kryebashkut Sotiraq Filo për mandatin e sapo filluar 4 vjeçar.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Vithkuqi kërkon më shumë vëmendje

Vithkuqi eshte nje prej krahinave me te njohura ne juglindje te vendit. Fshati nuk eshte …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *