Kryefaqa / Korca Turistike / Fshatrat e Korces / Vera e mallkuar e fshatit në Korçë

Vera e mallkuar e fshatit në Korçë

Nëse ankoheni se vera nuk ju ka shkuar edhe aq mirë, ç’duhet të thonë banorët e këtij fshati në Korçë.

Prej disa muajsh tashmë banorët e fshatit Pulah  po kalojnë një verë të mallkuar.

Lopët por edhe kafshët e tjera që rrisin në shtëpi, natën jua vjedhin njerëz të panjohur dhe i the.rin pa zbardhur akoma dita. Ky fenomen është shumë shqetësues për banorët, të cilët edhe pse kanë kallëzuar fenomenin në fjalë, nuk kanë gjetur shpëtim.

Deri tani nuk ndaluar as edhe një person që të dyshohet për këtë rast. Ata shfrytëzojnë errësirën e natës dhe largësitë e mëdha midis shtëpive. Banorët tregojnë se bagëtitë merren nga stallat e fshatit dhe the.ren natën për t’u shitur.

Tashmë, ata janë detyruar t’i mbajnë këto kafshë pranë tyre.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Vithkuqi kërkon më shumë vëmendje

Vithkuqi eshte nje prej krahinave me te njohura ne juglindje te vendit. Fshati nuk eshte …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *