Kryefaqa / Aktivitete / Mbahet Festa e Muzikës në Korçë, tinguj kinemaje argëtojnë qytetarët

Mbahet Festa e Muzikës në Korçë, tinguj kinemaje argëtojnë qytetarët

Korça është qyteti i festave dhe ato nuk i mungojnë as gjatë sezonit të verës.

Kështu mbrëmjen e djeshme në qytetin tonë u mbajt “festa e muzikës”.

Tinguj Kinemaje u dëgjuan nē Zonën Këmbësore të qytetit me kolonat zanore të filmave më të njohur të kinematografisë shqiptare dhe të huaj.

Atmosfera që u kriju ishte fantastike ndërsa interpretuan mjeshtrit e Orkestrës Sinfonike të RTSH.

Turistët sigurisht nuk munguan, jo vetëm ata shqiptarë por edhe të huajt, të cilët ngelen gjithmonë të impresionuar nga qyteti i serenatave.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Qindra turistë vizituan Korçën mbrëmë, ja ku do të shkojnë të ardhurat nga koncerti

Korça çeli mbrëmë “Festivalin e Dritave” përpara qindra qytetarëve dhe turistëve që kishin mbushur sheshin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *