E shtunë , Dhjetor 14 2019
Kryefaqa / Lajme / E fundit/ Të gjithë prisnin lotarinë amerikane

E fundit/ Të gjithë prisnin lotarinë amerikane

Të gjithë po prisnin me padurim sot të shikonin nëse kanë fituar lotarinë amerikane.

Megjithatë, ende pa shkuar ora 18:00, serveri i lotarisë ka rënë.

Ai është bërë i paaksesueshëm nga përdoruesit, ç’ka do të thotë se ata duhet të presin deri në një moment të dytë.

Të gjithë shqiptarët që kanë aplikuar për Lotarinë Amerikane, këtë të martë do të mësojnë nëse janë apo jo fitues.

Përmes një njoftimi në Facebook, ambasada njoftoi të gjithë aplikuesit që të kontrollojnë emrin e tyre në orën 18:00, në linkun https://dvlottery.state.gov/.

Megjithatë, serveri ra.

Noftimi i ambasades:

Keni aplikuar për Lotarinë #DV2020? Më datë 7 Maj 2019, duke filluar nga ora 18:00, ju mund të kontrolloni këtu https://dvlottery.state.gov/ nëse jeni përzgjedhur.

Nëse faqja e internetit është e ngarkuar, mos u shqetësoni, kontrollojeni më vonë. Nëse rezultoni të përzgjedhur, atëherë ju duhet të plotësoni formularin DS-260 brenda disa javësh.

 

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Kryeplaku për çiftin nga Librazhdi: Kanë ngrënë darkë dhe kanë shkuar në dhomën e gjumit

Mbrëmjen e sotme në emisioni ‘Pa Gjurmë’ janë zbardhur detaje nga ngjarja e rëndë e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *