E mërkurë , Prill 21 2021
Kryefaqa / Aktivitete / VALLJA E KORCES KERCEHET NGA EMIGRANTET SHQIPTARE NE QYTETIN PARMA TE ITALISE

Vallja e Korçës, valle Dardhare. Kërcen grupi artistik 'Mille Stelle' I Forumit të Gruas së Pavarur në Parma, me rastin e festave të 7-8 marsitPërgatiti mësuesja Loreta Shahini.Kostumet u mundësuan nga Edlira Sulaj - Tradita Shqiptare. Parma, Itali Loretta Shahini Metolli

Posted by Forum Donne Indipendenti on Saturday, March 9, 2019

VALLJA E KORCES KERCEHET NGA EMIGRANTET SHQIPTARE NE QYTETIN PARMA TE ITALISE

VALLJA E KORCES KERCEHET NGA EMIGRANTET SHQIPTARE NE QYTETIN PARMA TE ITALISE

Vallja e Korçës, valle Dardhare.
Kërcen grupi artistik ‘Mille Stelle’ I Forumit të Gruas së Pavarur në Parma, me rastin e festave të 7-8 marsit
Përgatiti mësuesja Loreta Shahini.
Kostumet u mundësuan nga Edlira Sulaj – Tradita Shqiptare.
Parma, Itali 
Loretta Shahini Metolli

 

Vallja e Korçës, valle Dardhare. Kërcen grupi artistik 'Mille Stelle' I Forumit të Gruas së Pavarur në Parma, me rastin e festave të 7-8 marsitPërgatiti mësuesja Loreta Shahini.Kostumet u mundësuan nga Edlira Sulaj – Tradita Shqiptare. Parma, Itali Loretta Shahini Metolli

Posted by Forum Donne Indipendenti on Saturday, March 9, 2019

Burimi informacionit : Forum Donne Indipendenti 

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Më puth pak, do të bëj drejtoreshë”, nënkryetari i FRD merr në zyrë një vajzë dhe i premton punë…

Emisioni “Stop” transmetoi këtë të martë rastin e nënkryetarit të FRD-së për Tiranën, Ilir Hodaj, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *